Управління фінансами. Огляд корисних інструментів / програм

Інструменти управління фінансами

Управління фінансами. Огляд корисних інструментів / програм

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Комментариев нет 1,471 просмотров

Якщо ви постійно або періодично стикаєтеся з проблемою браку коштів, причин цьому може бути дві: у вас маленька зарплата або занадто великі витрати. У більшості випадків, всі скаржаться на маленькі доходи і при цьому замовчують або свідомо ігнорують величину і кількість своїх витрат і при цьому ні один не змінює місце роботи і не скорочує свої запити.

Інструменти управління фінансами

 

У Європі давно успішно практикується послуга «особистий фінансовий радник» і більше 80% населення користуються наданими можливостями. У нашій країні дана послуга також поступово починає користуватися популярністю. Але, навіть користуючись послугами фахівця, ви в будь-якому випадку повинні володіти елементами ефективного управління фінансами. І це абсолютно не залежить від розміру ваших доходів. Якщо у вас зараз невеликі суми доходів, то вміння ними ефективно управляти, значно прискорить ваш рух до збільшення доходів.

Основні фінансові інструменти:

 • Сімейний бюджет, що включає в себе всі статті доходів і витрат, планування першорядних і другорядних витрат на місяць, квартал і рік. Він допоможе грамотно розпоряджатися своїми коштами, при цьому, не знижуючи свій рівень життя.
 • Особистий фінансовий план, за допомогою якого ви сплануєте досягнення своїх цілей на 5, 10, 20 і навіть 30 років. Він допоможе вам спланувати основні «стратегічні» цілі, дозволить побачити і розрахувати, скільки грошей вам треба заробляти, щоб досягти бажаного в задані терміни.
 • Залучення додаткового доходу. Сьогодні цілком можливо без особливих зусиль мати кілька джерел доходу і прагнути до вдосконалення. Це є активним інструментом фінансування, до якого належить і фондова біржа;
 • Організація пасивного доходу. Це може бути депозитний вклад у банку, якому ви довіряєте, інвестування в цінні папери, партнерство в прибутковому бізнесі, вкладання грошей у нерухомість. Саме пасивних дохід і стане тим самим інструментом, який дозволить вам, відійди від справ і отримувати так звану «приватну» пенсію;
 • Повна відмова від кредитних карт, які «їдять» дуже багато грошей, а ви в свою чергу, погано контролюєте свої апетити, тому знаєте, що в наступному місяці все повернете назад і витрачаєте направо і наліво.

Сучасний перелік інструментів управління фінансами поповнився і новими технологіями, які позбавляють нас від необхідності вести всі записи в зошиті, на яку можна і пиво пролити і гарячу каструлю поставити. Тепер можна швидко і ефективно користуватися комп'ютерними програмами, мобільними додатками, онлайн інструментами контролю фінансів.
Це спеціально розроблені програми, в яких ви керуєте своїми фінансами, створюєте групи доходів, витрат, вносите незаплановані витрати і плануєте все на різні періоди.

 

Основні фінансові інструменти

 

Популярні програми для управління фінансами:

 • «Особисті фінанси». Проста, інтуїтивно зрозуміла програма, з можливістю імпорту та експорту даних, отримання інформації в різних видах і т.д .;
 • «Домашня бухгалтерія» допомагає не тільки контролювати всі доходи і витрати, а й стежити за курсами валют, котируванням цінних паперів та вартості нерухомості;
 • «Microsoft Excel» вміє все і навіть більше, вона дуже проста в управлінні і зрозуміла навіть тим, хто слабо знайомий з усіма комп'ютерними технологіями.

З оглядом основних пропозицій програм «домашньої бухгалтерії» на ринку ознайомтеся тут.

Сьогодні існує маса методик та інструментів для управління особистими фінансами, багато розумних людей написали цікаві та корисні книги, в яких ви знайдете поради та рекомендації. У мережі інтернет існують безліч ресурсів, присвячених конкретно цим питанням. Ваше завдання: вивчити всю інформацію, яку вам пропонують, вибрати для себе те, що підходить і постаратися спробувати на власному досвіді всі рекомендації. Немає одного універсального інструменту і це ви повинні розуміти. Але і це ще не все: Роберт Кіосакі пише про те, що не можна навчитися їзді на велосипеді або за кермом автомобіля за підручником, без особистого досвіду з масою набитих гуль нічого не вийде. Тому бути успішним і багатим зможе тільки той, хто прагне до цього і розуміє, що у нього все вийде, може не відразу, але ж буде так, як він цього бажає.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • 1

  Новий закон про валюту, що змінилося?

  7 лютого набув чинності закон «Про валюту та валютні операції». Усі нововведення можна умовно розділити на дві групи: для бізнесу і для населення. Для населення підвищення ліміту інвестицій за кордон з 50 тис дол до 50 тис євро. Українці отримають...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

 • 1db55fba136cf3f70fc5c9321b118b1a

  Українські банки в 2018 році: все не так погано

  Черговий невеселий рекорд.  Сьогодні Україна входить до першої «трійки» країн за частотою масштабних фінансових криз.  За останні 20 років українські банки пережили відразу три банківських кризи (в 1998-му, 2008-му і 2014-му роках).  За даними МВФ...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal

Коментувати

Name*

Email

Website