Зміст:
Інвестування, якщо розглядати його з простої точки зору — це вкладення своїх коштів для збільшення капіталу, пов'язане з ризиком.
При застосуванні цього методу збільшення накопичень мається на увазі, що ваші заощадження почнуть працювати на вас.
Багато хто з нас звикли, що для того, щоб стати багатим, ми повинні посилено і напружено працювати на роботі з ранку до вечора. Але ж є межа усім людським силам і можливостям. Тому слід знаходити інші, більш ефективні методи заробітку. Якраз інвестування і стане вашим пропуском у світ фінансової незалежності.
Але для того, щоб починати користуватися всіма інвестиційними інструментами, ви повинні розуміти, що таке інвестування, на що воно спрямоване, як діють різні способи вкладення грошей і отримання доходів.
Перш ніж приступати до інвестування, ви повинні ознайомитися з об'єктами інвестування.
Об'єктами інвестування називається те, куди ви можете вкласти свої кошти або капітал в іншому вигляді для отримання доходу або користі.
Сьогодні успішно працює маса об'єктів інвестування і перед кожним починаючим інвестором, обов'язково стоїть питання про те, який об'єкт вибрати і при цьому максимально, на скільки це можливо, знизити рівень ризику втратити свій капітал.
Об'єкти інвестування:
При цьому, всі об'єкти інвестування ще розрізняються і своєю спрямованістю: це може бути державне інвестування, соціальне, комерційне та економічне.
Багато інвесторів також застосовують і такі види вкладів, які володіють циклами інвестування. Наприклад, ви можете вкласти свої кошти в якийсь певний етап наукової дослідницької роботи, в випробування, в повний виробничий процес і т.д.
Щоб грамотно вкласти свої кошти і отримати гарантований дохід, ви повинні розбиратися в класифікації існуючих інвестицій і розуміти, в чому полягають їх особливості і в чому відмінності.
Сьогодні розрізняють два основних види інвестування: реальний і портфельний.
До таких активів належать:
Дані типи активів носять довгостроковий характер.
Також реальні інвестиції поділяються на:
Залежно від того, на який термін інвестор здійснює свої вкладення, розрізняють короткострокові інвестиції, строком до року і довгострокові, якщо період інвестування становить більше п'яти років.
Інвестиції можуть носити непрямий і прямий характер. При непрямих вкладеннях, інвестор не є прямим учасником процесу інвестування, а всіма процесами керують інвестиційні фонди.
При прямому інвестуванні, вкладник сам бере участь у всіх процесах, вибираючи об'єкти вкладення.
Інвестиції також відрізняються учасниками процесу інвестування:
Як ми вже відзначили, найважливіше в інвестуванні — це грамотний підхід до об'єктів вкладення, з мінімальним ризиком втрати своїх капіталів. Тому інвестиції характеризуються ще двома показниками: прибутковістю і ризиком. При цьому, чим вище рівень прибутковості, тим більше підвищується ризик. Залежно від прибутковості і ризиків, інвестиції бувають:
Інвестиції носять зовнішній чи внутрішній характер. Тут визначальним чинником служить, куди вкладник спрямовує свої інвестиції — всередині країни або в інші держави.
Види інвестування за типом вкладу:
За сумісністю об'єктів інвестування відрізняють:
Основною метою капіталовкладень, є отримання прибутку з мінімальним ризиком втрати інвестицій.
Цілі інвестування класифікуються залежно від того, який тип стратегії був обраний для отримання прибутку:
Незалежно від того, які цілі інвестування, вони завжди мають одну загальну спрямованість — отримати дохід від використання своїх вільних коштів.
Як і при будь-якому виді підприємницької діяльності, інвестування пов'язане з ризиком втрати вкладень, причому, чим вище очікуваний дохід, тим вище і ризики.
Інвестиційні ризики, які супроводжують всі види інвестування, можна розділити на систематичні, які в свою чергу поділяються на зовнішньоекономічні та внутрішньоекономічні. Отже, в першому випадку, ризик пов'язаний із зовнішньою економічною діяльністю, а в другому — з економічними процесами, що відбуваються всередині країни.
Ці види ризику можна ще розділити:
Специфічні ризики інвестування
Специфічні ризики частіше пов'язані з непрофесіоналізмом людей, що ведуть інвестиційну політику, безграмотним розподілом коштів, які виділені для інвестування. Такий тип ризику можна виправити і знизити, але все залежить від того, які об'єкти для інвестування вибирає вкладник і наскільки він передбачає всі ризики.
Специфічні ризики бувають:
Поділяється на:
Крім вище перерахованих ризиків інвестування, можна відзначити:
Крім перерахованих, існує ще й валютний ризик, яким можуть піддаватися приватні особи і компанії, що проводять свої платежі в тій валюті, вартість якої не визначена на найближче майбутнє.
Як бачите, інвестування включає в себе безліч понять і напрямків, з якими ви повинні ознайомитися і зрозуміти всі механізми вибору об'єктів інвестування, управління ризиками, аналізом тих сегментів ринку, де ви збираєтеся здійснювати свою інвестиційну діяльність.
Для початківців інвесторів все вищеописане може створити «кашу в голові», в результаті чого взагалі страшно буде починати інвестування. Впоратися з такою ситуацією допоможуть фундаментальні знання з управління особистими фінансами та інвестування, які ви отримаєте в безкоштовному відео курсі. І пам'ятайте: «Дорогу осилить той, хто йде». Успіхів вам!
-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.
15 грудня Верховна Рада прийняла держбютжет, в якому встановлені розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2021-й рік. Як ці зміни вплинуть на податки, пенсії, соціальні стандарти й окремі види штрафів ми розповідаємо в цій статті...
У 2020-му році світ став свідком найвищої активності по залученню капіталу IPO за десятиліття: $331 мільярд був притягнутий через 1591 лістинг, що на 42% більше в порівнянні з 2019-м роком. Настільки стрімке зростання акцій первинного ринку...
Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте: