Як накопичити гроші? Прості і результативні способи

Як накопичити гроші?

Як накопичити гроші? Прості і результативні способи

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 10,629 просмотров

Як часто ви стикалися з такою проблемою, як нестача грошей в той момент, коли вони терміново потрібні? Якщо ви живете від зарплати до зарплати, як і багато інших людей, а відкладати, якщо й виходить, то самі мінімальні суми — щоб протягнути до наступної получки, то, швидше за все, дуже часто. Адже навколо так багато всього і хочеться це все купити. Але грошей немає, і не передбачаються.

Питання про накопичення грошей — це наука, яка одним дається просто і легко, а от інші повинні трохи змінити свою натуру і слідувати тим рекомендаціям, які дають успішні люди, і ми постараємося навчити вас основним механізмам ефективного накопичення.

Навіщо накопичувати гроші?

 

«Навіщо вам гроші, Кіса?» Таке питання задавав Остап Бендер своєму другові і він був правий, адже всі способи відносно чесного відбирання грошей у населення, були інструментами, які допомагали Остапу рухатися до його мрії — Ріо-де-Жанейро.

Ми не закликаємо вас цим прикладом тут же перечитувати це прекрасне творіння Ільфа і Петрова, щоб дізнатися які способи використовував Бендер для поліпшення свого добробуту. Приклад ми привели до того, щоб ви зрозуміли: якщо задумалися над питанням про те, як накопичити гроші, перш задумайтеся над іншим питанням – навіщо? І якщо у вас є мрія, мета, тоді ви зможете швидше втілити бажане і почати робити накопичення.

От тільки не треба тут же говорити собі, що збирати гроші ви почнете з наступного місяця. Такими темпами можна все життя збирати і залишитися ні з чим.

Психологи чітко розмежовують такі поняття як «бажання» і «мета». У першому випадку, ви просто сидите на дивані і чекаєте, коли ж ваше бажання виконає добрий чарівник і вам на голову звалиться багатство. А ось мета, це — мрія, яка придбала енергію, має чітку вартість і терміни досягнення, до якої потрібно йти і прагнути. Подумайте: накопичити гроші на новий автомобіль — це ваша мета чи все ж бажання? Ви будете просто чекати чи розпочнете кроки до досягнення мети і реалізації своєї мрії?

Коли перед вами стоїть мета, обов'язково починається розумовий процес на тему «як накопичити грошей?». І тут ми рекомендуємо скористатися простими у виконанні рекомендаціями.

  1. Правильно мотивуємо себе 

 

 

Поставити перед собою можна будь-яку ціль, але краще, якщо у вас буде посильна мрія, тобто така, яку ви зможете виконати в короткі терміни, без жорстких обмежень у витратах і потребах.

Ставимо мету, встановлюємо конкретні терміни і вибираємо інструменти реалізації. Щоб стимулювати себе на результативність, ніколи не забувайте про ті блага, які в кінцевому підсумку отримаєте і це допоможе так само уникнути непотрібних і імпульсивних витрат.

  1. Уникайте всіх можливих крайнощів

 

 

Найчастіше буває ситуація, коли ви занадто старанні в якійсь справі, і це ні до чого доброго не приводить. Так і тут — не можна обмежувати себе в усьому і повністю відмовлятися від витрат, крім обов'язкових. Рано чи пізно ви можете зірватися і швидко витратити все, що накопичили, причому, як часто буває — на абсолютно непотрібні покупки.

Використовуйте правило «золотої середини», коли ваші витрати помірні, не перевищують доходів і ви при цьому можете робити накопичення.

  1. Визначте конкретну суму, яку будете відкладати щомісяця

 

 

Розмір такої суми повинен складати не менше 10% вашого доходу — це ніяк не відобразиться на вашому звичному способі життя. А якщо ви ще й зумієте мінімізувати витрати, зможете не піддаватися спокусам здійснювати незаплановані витрати, то через якийсь час, суму для накопичень можна збільшити.

Розмір цієї кількості грошей також повинен залежати від вашої мети. Приміром, якщо ви через 10 місяців хочете купити нову модель телевізора, яка коштує близько 10 000 гривень, то ваш мінімальний щомісячний «внесок» в свою скарбничку, повинен бути не менше, ніж 1 000 гривень. Хочете прискорити цей процес? Відкладайте більше.

Не забувайте, що при плануванні суми для щомісячного поповнення накопичень, необхідно бути адекватним: якщо ця сума не б'є по вашому бюджету, не примушує відмовлятися від необхідних покупок, тоді її розмір є нормальним.

  1. Як і де зберігати свої накопичення? 

 

 

Варіантів, як зберігати свої накопичення, безліч: від глечика під ліжком, до банківських установ, інвестування в різні проекти і фінансові інструменти.

Якщо ви вирішили зберігати свої заощадження вдома, то можна скористатися старим способом і складати гроші в конверти, кожен з яких призначений для своєї мети: на телевізор, на автомобіль і т.д. Але в цьому випадку, виникає небезпека, що якщо ви хоч трохи нестримані у своїх бажаннях, то можете взяти цей конверт в один прекрасний ранок, і відправитися по магазинах, щоб підняти собі настрій улюбленим способом — покупками. Для таких індивідуумів можна порекомендувати купити собі велику скарбничку, яку неможливо відкрити.

 

Де зберігати свої накопичення?

 

Більш ефективний спосіб накопичення — це банки, що надають своїм клієнтам депозитні програми накопичення, всілякі бонусні та накопичувальні інструменти. Але необхідно враховувати один момент — ніколи не використовуйте кредитні карти для цілі накопичення. З їх допомогою ви не зможете цього зробити, т.я. завжди буде спокуса витратити гроші, знаючи, що в наступному місяці ви поповните цей рахунок.

Відкриваючи рахунок у банку, ви так само отримуєте ще один інструмент накопичення: пасивний дохід, який здатний принести вам свої дивіденди і швидше втілити вашу мрію в реальність.

Наступне питання: в чому зберігати гроші? Тут так само безліч хороших варіантів. Щоб точно не помилитися, виберіть декілька стабільних валют (євро, долар, англійський фунт або швейцарські франки), не забудьте про національну валюту і відкрийте декілька рахунків. Таким чином, ви застрахуете себе від коливань валютного ринку і при вдалому збігу обставин, коли одна з валют піде вгору, зможете навіть заробити, а значить — збільшити свої накопичення. Детальніше читайте у статті «В якій валюті зберігати гроші?»

Третій момент — щоб точно не зіпсувати собі нервову систему переживаннями про те, що в країні не дуже позитивна репутація банківських послуг, відкривайте рахунки в різних банках, причому обов'язково користуйтеся страхуванням банківських вкладів.

  1. Мінімізуємо витрати 

 

 

Цей пункт для багатьох буває важко виконати, але якщо перед вами стоїть мета, тоді ви зможете знайти в собі сили не здійснювати різних непотрібних трат і шанобливіше ставитися до своєї праці і своїх бажань. Дуже приємний бонус, який ви отримаєте в кінці місяця, якщо зможете заощадити — це нехай і невелика, але все ж сума, яку ви зі спокійною душею і почуттям власної гідності додаєте до своїх накопичень.

Зменшити витрати допомагає простий план: вписуєте в зошит або вносите в свою домашню бухгалтерію всі пункти витрат, які ви зробите в цьому місяці. Постарайтеся проаналізувати всі очікувані витрати — ви точно побачите пункти, які можна зменшити.

Якщо ви знаєте за собою такий недолік, як зайві витрати, придумайте декілька правил, які буде важко переступити і тоді ваші накопичення стануть швидше рости.

  1. Відмовляємося від боргів 

 

 

Якщо у вас є які-небудь борги перед рідними, друзями і банками, необхідно спочатку розплатитися з ними і потім приступати до накопичень — таким чином, над вами не висітимуть різні зобов'язання і пунктів витрат стане менше.

Не потрібно для швидкого виконання своєї мрії позичати гроші, як іноді люблять робити деякі, бажаючі отримати все якомога швидше. Вас повинна зупиняти одна проста істина: займаєте чужі гроші, а віддаєте свої, чесно зароблені. Навіщо звалювати на себе різні зобов'язання, життя і так непроста штука.

І в цей же час, самі не давайте в борг, адже ці гроші ви могли б змусити працювати і приносити пасивний дохід або ж вони знадобилися б в непередбаченій ситуації. В даному випадку ми говоримо про великі суми — зайняти другу на бензин все ж можна і навіть потрібно підтримати людину.

  1. Активно шукаємо нові джерела доходу 

 

 

Які б поради та рекомендації ми не давали вам, будь-який з нас прагне до швидкого втілення своєї мети в житті. Хтось для цього починає впадати в крайнощі і зовсім відмовляється від усіх витрат, крім обов'язкових, інший починає важко і без вихідних працювати на тій же роботі, з тим же мізерним окладом. Такими темпами можна довго і наполегливо збирати. Нудно, сумно, безпросвітно.

Вихід є: або міняємо місце роботи на те, що буде приносити більший дохід або ж займаємося активним пошуком додаткового заробітку, благо сьогодні для цього перед нами відкрито безліч можливостей.

У міру того, як ваш щомісячний дохід почне рости, ви повинні вже відкладати великі суми, причому витрати залишаються на тому ж рівні. Ось остання рекомендація буває важкою у виконанні, т.я. при наявності додаткових фінансів, зростає і бажання швидко їх витратити.

Підіб'ємо підсумки під усіма вищепереліченими рекомендаціями як накопичити гроші:

  • Накопичення зростатимуть швидше в тому випадку, якщо ви кожен місяць, при будь-яких обставинах будете відкладати не менше 10% свого заробітку;
  • Зумійте максимально можливо, але без крайнощів мінімізувати свої витрати, позбудьтеся від непотрібних шкідливих звичок і перестаньте потурати своїм примхам;
  • Станьте розумнішими і змусьте свої накопичення працювати на себе і приносити вам пасивний дохід — це прискорює ваше просування до заповітної мети і благополуччя;
  • Ніколи не дотримуйтесь порад і рекомендацій з питань вкладення своїх накопичень малознайомих людей, невідомих банків та різним пірамід — занадто великий ризик взагалі залишитися без грошей, а в гіршому випадку — стати боржником;
  • Якщо ви вирішите займатися інвестуванням або отриманням пасивного доходу методом партнерства, завжди «працюйте» на тому ринку, який знаєте, знайомі з усіма його особливостями і тонкощами. Тільки так ви захистите себе від неприємностей і втрати накопичень. Ви взагалі нічого не знаєте про інвестування, депозити і інші інструменти накопичення? Тоді для початку прочитайте розумну літературу, послухайте професіоналів, проаналізуйте ринок і вибирайте те, в чому зможете розібратися;
  • Накопичення та доходи не люблять романтиків, тому намагайтеся не потрапляти на пропозиції про швидкий і легкий заробіток.

 

Способи накопичення грошей

 

Американськими дослідниками був проведений один оригінальний експеримент: вони вирішили зібрати на званій вечері декількох мільйонерів і попросити їх розповісти, як вони «докотилися до такого життя». Зрозуміло, що статус і становище гостей зобов'язувало організувати все по вищому розряду: дороге вино, кращий кухар, відповідно, і кращі страви, розкішна сервіровка і т.д.

Підсумок вечора:

  • Мільйонери відвідали настільки пафосний захід в звичайному, повсякденному одязі, вартість якого була самою мінімальною;
  • Вони були дуже незадоволені тим, що даремно втрачають свій час на такі безглузді посиденьки;
  • Багато з них відмовилися від спиртних напоїв.

Наступного разу експериментатори обрали іншу методику поведінки і влаштували звичайну вечірку в веселому американському стилі з тими ж запрошеними. При цьому кожному гостю ще й оплачували його витрачений час.

Висновок: якщо хочете стати багатою і заможною, успішною людиною, не пускайте пил в очі, не живіть за шаблонами, нав'язаними суспільством, цінуйте свій час і зробіть так, щоб він дорого коштував і його цінували інші люди. 

Самодисципліна і бажання здійснити мрію, допоможуть вам швидко і ефективно вирішити питання як накопичити гроші? Адже більшість багатих людей не народилися такими — вони стали багатими тому, що навчилися і заробляти, і накопичувати, і витрачати. Вони не піддаються на миттєві бажання, багато хто не хоче носити пальто за кілька тисяч доларів, коли в магазині поруч можна купити таке ж, але за ціною з меншою кількістю нулів. Завжди вибирайте ті продукти і послуги, у яких оптимальне і адекватне співвідношення якості та вартості. Придумуйте для себе правила економії і раціональних витрат, виробіть системний підхід до накопичення грошей, збільшення доходів і зменшення витрат і в цьому випадку — незабаром будете насолоджуватися отриманими результатами і будувати нові плани, ставити інші, більш високі цілі.

Щоб шлях до ваших цілей став більш легким і ефективним, дізнайтеся, куди вкласти гроші, як їх зберегти і примножити в безкоштовному відеокурсі «Управління особистими фінансами».

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of