Єврооблігації: як отримати 4-6% доходу у валюті

evroobligacii_0

Єврооблігації: як отримати 4-6% доходу у валюті

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 442 просмотров

Дедалі більше людей замислюються про пасивний дохід. І якщо раніше гроші зберігалися вдома під матрацом або у трилітровій банці, то сьогодні населення все частіше вкладає свої заощадження в цінні папери або відкриває депозити в банках.

Про державні облігації внутрішньої державної позики (скорочено ОВДП) чули практично всі. Облігації бувають у національній та зарубіжній валюті. Дохід у гривні в 2021 році становив 11%, а у валюті – близько 2-3%. Дохід виходить невеликий. При цьому ще потрібно заплатити комісію брокеру, а якщо накопичення зберігалися у валюті – обміняти їх на гривні доведеться за курсом міжбанку. Це додаткова втрата під час конвертації. Такий вид доходу практично не має популярності, а до всього, така інвестиція не покриває інфляції в нашій країні.

101

 

Єврооблігації: суть та перша згадка

Більш прибутковий варіант – єврооблігації України або, як їх ще називають, євробонди. Перше публічне розміщення суверенних єврооблігацій відбулося 11 лютого 1998 року. Їх номінували у німецьких марках.

Такі облігації зазвичай розміщують на закордонних біржах у доларах та євро, а ставки за ними варіюються в межах 4-6%. Позичальниками євробондів є:

  • держава;
  • корпорації;
  • міжнародні організації;
  • особи зацікавлені на отримання коштів на тривалий термін (від 7 до 40 років).

Розміщуються євробонди інвестиційними та комерційними банками. Вони є одними з найнадійніших фінансових інструментів.

Виходячи з вищесказаного, основними покупцями є інституційні інвестори: страхові та пенсійні фонди, інвестиційні компанії.

102

Чим цікаві єврооблігації?

Успіху українських облігацій серед інвесторів передує кілька причин:

  1. Висока прибутковість – ставки становитимуть 4-6%.
  2. Надійність – діяльність регулюється англійським правом (ОВДП – українським законодавством).
  3. Високий рівень ліквідності.
  4. Дохід від євробондів не обкладається податком для фізосіб (юрособи сплачують 18% ПДФО та військовий збір)

Іноземним інвесторам це цікаво. І на це існує кілька причин.

  1. Ситуація на зовнішніх ринках. Центральні банки забезпечують систему нової ліквідністю. Вона сприяє збільшенню попиту на всі цінні папери, включаючи акції та облігації. Тому інвестори все більше купують цінні папери країн, таких як Україна, де ще зберігається цікава прибутковість.
  2. Макроекономічна ситуація в Україні протягом 2-х останніх років тішить. Зростання ВВП залишається на стабільно високому рівні 3.5%, інфляція не перевищує 5%, причому дефіцит поточного рахунку не вище 3%. Рівень боргу з ВВП став нижчим за 50% і стабільно знижується, а НБУ планує зібрати резерви та стабілізувати курс.

103

Терміни та ризики

Мінімальний термін єврооблігацій – 3 роки. Вважають, що краще купувати 5-річні євробонди, оскільки з ними можна розраховувати на більш високу прибутковість у межах 4-4,75%. Для короткострокових планів єврооблігації до 5-ти років не підійдуть. Брокери заявляють, що можливі дострокові продажі. Але як ви розумієте, без втрати прибутковості за такого розкладу не обійтися. Оптимальне рішення – це тримати облігації до терміну погашення.

Як і в будь-яких фінансових операціях, існують негативні моменти у євробондах:

  • високий поріг входу – від $10 000;
  • ризик дефолту – країна насамперед при дефолті розраховується із внутрішніми боргами, а лише потім із зовнішніми.

104

Як купити євробонди?

Придбати євробонди можна через інвесткомпанії, такі як Фрідом Фінанс, ICU, Універ, або ж через банки — одним з найпопулярніших банків є Альфа-Банк. Купити єврооблігацію можна за гривні по курсу міжбанку, з огляду на додаткові 10-15 копійок до встановленого курсу.

В даний час з найнижчим порогом входу є інвестиційна компанія Фрідом Фінанс – $10 000, в Універі – від $20 000. В інших брокерів та банків поріг входу починається від $100 000.

Питання придбання євробондів досить серйозне, адже йдеться про досить велику суму. Тому, перш ніж здійснити угоду, необхідно ретельно вивчити всі аспекти. Для цього ви вже зараз можете замовити безкоштовну консультацію на порталі «ВСЕ ПРО ГРОШІ». Фахівці докладно розкажуть вам про всі ризики та вигоди. Тож ваш внесок будемо максимально прибутковим.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of