Чи вигідні депозити в банках?

Чи вигідні депозити в банках?

Чи вигідні депозити в банках?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 12,027 просмотров

Сьогодні все ще існує думка про те, що депозити в банках не є вигідним інструментом інвестування. Багато в чому такій думці сприяє недосконалість фінансової та економічної систем, негативна репутація банків, які постійно оголошують себе банкрутами і вклади громадян в кращому випадку повертаються вже через фонд гарантування вкладів фізичних осіб, без відсотків і з істотною затримкою в часі.

Але поряд з цим, все ж спостерігається тенденція до зростання інтересу людей до депозитів і багато хто успішно користуються таким методом накопичення капіталів.

В першу чергу, вигода залежить від того, з якою метою ви відкриваєте депозит.
Можна виділити основні цілі для відкриття депозиту:

  • Депозит, як інструмент успішного інвестування;
  • Накопичення грошей;
  • Вид пасивного додаткового доходу;
  • Накопичення резерву;
  • Накопичення коштів для чогось визначеного (освіта дітей, весілля і т.д.).

Якщо ви розглядаєте свій депозитний вклад в якості об'єкта інвестування, тоді вибирайте такі програми, які дадуть вам максимальні відсотки, розраховані на довгий термін від 1 року і до 18 місяців і гарантовано дають вам виплату відсотків по закінченні терміну депозиту.

Вибираючи депозит в якості додаткового, пасивного джерела доходу, який щомісяця приноситиме вам дохід, розглядайте такі програми, які дозволять вам гарантовано щомісяця отримувати відсотки.

Якщо ви просто хочете зберегти свій капітал, який призначений на оплату освіти дітей або на інший випадок, вигода від депозиту повинна полягати в наступних параметрах:

  • У високій ставці по вкладу;
  • Гарантованій виплаті відсотків по закінченню терміну депозиту;
  • Валюта вкладу буде такою ж, як і та, в якій ви збираєтеся витрачати свої накопичення.

Фінансовий резерв обов'язково повинен бути у кожної людини — це ваша подушка безпеки на різні непередбачені випадки. Тому, вигідним депозитом в такому питанні стане той, який ви оформите з умовою дострокового розірвання договору та вилучення своїх коштів та відсотків по них.

Депозит в банку

Важливо знати: як бачите, депозит в одних випадках вигідний, а в інших ні. Кожен конкретний випадок має свої переваги і недоліки. Тому, перед тим, як вибрати найвигідніший депозит, обов'язково визначите для себе фінансову мету, заради якої ви і будете накопичувати свої кошти. У тому випадку, якщо у вас навіть не одна, а кілька цілей, відкривайте вклади з різними умовами, періодами накопичення і в різних банківських установах. Такий підхід не тільки вбереже вас від ризику втрати ваших накопичень, але і допоможе диверсифікувати можливі ризики ваших вкладів.

Чи вигідні депозити в банках, також залежить від вибору банку та програми.

Важливо знати: вибір банку — саме та відповідальна справа, від якої багато в чому залежить збереження ваших коштів і розмір майбутнього доходу.

Як вибрати банк для депозиту?

 

  • Дізнайтеся про надійність банку і його місце в рейтингу. Ми рекомендуємо вибирати банки, які входять до Топ 20 (30) за надійністю та стабільністю роботи;
  • Кредитний рейтинг банку. Міжнародні рейтингові агентства постійно проводять аналіз фінансового ринку і надають широкій публіці результати. Довіряти можна таким агентствам: Standard & Poor's, Moody s, Fitch. Якщо у банку кредитний рейтинг нижче «В», довіряти свої заощадження йому не варто;
  • Період діяльності надійного банку повинен становити не менше 20 років для короткострокових вкладів на невеликі суми і 50 років на довгострокові вклади на істотні суми грошей, чим більше, тим установа надійніше;
  • Показники фінансової активності повинні показувати, що банк не стоїть на місці, а продовжує розвиватися;
  • Програма захисту вкладів. Якщо банк не бере участі в такій програмі, тоді він вам не підходить, тому в цьому випадку, ніхто не дасть вам гарантії повернення ваших коштів;
  • Розмір власного капіталу банку показує його положення на ринку. Чим вище капітал, тим надійніше банк;
  • Депозитний портфель. Показник того, чи вигідні депозити в банках, якраз і буде та кількість вкладників, які вклали свої кошти в депозитний портфель цього банку. Проаналізуйте цей показник банку з його конкурентами;
  • Відгуки клієнтів. На незалежних форумах ви можете знайти багато подібної інформації і реальні відгуки клієнтів. Це допоможе вам зрозуміти справжній стан банку в споживчому рейтингу.
Важливо знати: визначивши по вище викладеним критеріям вибору банк для депозиту, виберіть 2 або 3 банки, між якими можна розподілити свої накопичення, використівши різні програми для збільшення капіталу.

Більш докладно про критерії вибору надійних банків читайте у статті .

Програма депозиту

Як вибрати програму депозиту?

 

Програма депозиту також має величезний вплив на вигідність таких інструментів інвестування, як депозит. Тому, вибирайте програми, які за своїми умовами, будуть вас повністю задовольняти і будуть комфортними, прибутковими.

Які бувають депозити:

  1. З виплатою відсотків по закінченню терміну. Це класичний варіант, відсотки за яким нараховуються щомісяця, але виплачуються тільки по закінченню періоду депозиту. Як правило, такі вклади мають найвищі ставки. Це вигідний депозит для інвестування з метою накопичення для певних випадків (наприклад, освіта дітей).
  2. Щомісячна виплата відсотків по вкладу дає вам менші відсоткові ставки, ніж у першому варіанті, але підходить тим, кому необхідний таке постійне джерело додаткового доходу.
  3. Депозит з капіталізацією дає вам нарахування складного відсотка, коли щомісячний відсоток додається до суми вашого вкладу та в наступні місяці, відсотки вже будуть нараховуватися на загальний розмір вкладу + відсотки нарахування. Ставки за такими вкладами в деяких банках нижче, ніж у перших двох випадках і тому ми рекомендуємо перед тим, як розміщувати свій вклад, чітко розрахувати різні варіанти депозитних вкладів.
  4. Депозит з поповненням. Ви отримуєте можливість щомісяця вносити додаткові кошти до свого внеску. Це вигідний депозит для тих, хто хоче ефективно накопичувати. Дострокове зняття коштів у такій програмі зазвичай не передбачається.
  5. Депозит з поповненням та зняттям. Ви можете не тільки вносити свої кошти, а й частково їх знімати. Цей варіант депозиту вигідний тим, хто хоче мати резерв коштів на непередбачені витрати.
  6. Депозит з плаваючою процентною ставкою. Під час терміну дії програми, ставка по вкладу може змінюватися в залежності від умов вкладу.
  7. Депозит з авансовою виплатою відсотків. У цьому випадку, ваші відсотки нараховуються і будуть виплачені вам у вигляді авансу в день відкриття депозиту.

Як бачите, програми вкладів досить різноманітні і ви можете вибрати найвигідніший варіант для кожної конкретної фінансової мети. При цьому важливо пам'ятати, що довгострокові цілі найкраще досягати шляхом комбінування різних фінансових інструментів — це дозволить мінімізувати ризики і оптимізувати прибутковість капіталу. Рекомендації на 2015 рік по вигідному вкладенню грошей дізнайтеся у статті .

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of