Як знайти сили жити по-новому (частина 6)? Концепція їжака

Anons

Як знайти сили жити по-новому (частина 6)? Концепція їжака

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 5,426 просмотров

Всі мудреці, всіх часів і народів, писали і говорили, що якість життя людини визначається тими питаннями, які вона задає сама собі. «У правильно заданому питанні міститься більше половини відповіді» - говорить народна мудрість.

Спробуйте собі задати питання: «Які якості та риси характеру мені потрібні щоб досягнути успіху у своїй сфері діяльності?» Можете відразу ж записати 5-7-9 таких якостей – виділіть для цього одну – дві хвилини часу…. Після цього проставте напроти кожного пункту оцінку для себе від 1 до 10, наскільки Ви відповідаєте цим якостям на сьогоднішній день. Ідея такого завдання: виміряти те, що важливо для покращення Вашого життя. Памятаємо: «Те що вимірюване – те контрольоване». «Вимірявши» такі якості, Ви зможете покращувати та підсилювати їх.

А для того, щоб визначитися із напрямками діяльності і сконцентруватися на тих, які приведуть Вас до успіху, важливо задавати собі наступні запитання:

1. В чому я можу бути найкращим, з того чим займаюся? В чому я не можу бути найкращим з об’єктивних причин (хорошим можете бути, але найкращим навряд чи)?

2. На чому ґрунтується моя економічна та фінансова модель? Яким чином я можу здійснювати діяльність, що найкраще мені підходить, щоб ефективність при цьому була максимальною? Це може бути:

— спеціаліст великої корпорації;

— фахівець в невеличкій компанії;

— приватний підприємець;

— керівник відділу;

— менеджер;

— власник компанії;

— фрилансер;

— інвестор;

— …

3. Що мене в житті більше всього цікавить та хвилює? Що я більше всього люблю робити або дуже хочу спробувати робити?

Відповівши на ці запитання визначте для себе на скільки та діяльність, якою Ви зараз займаєтеся, відповідає тим відповідям, які Ви дали. Поставте собі оцінку від 0 до 10. Можете бути впевнені, чим більшою буде Ваша оцінка, тим кращим буде Ваше життя!

Саме на таких питаннях ґрунтується концепція їжака, описана Джимом Коллінзом у книзі «Від хорошого до великого». Назва концепції взята із притчи про «Лисицю та їжака». Лисиця проворна, швидка, хитра, багато знає, у неї завжди нові ідеї та багато різних дій… Їжак повільний, знає щось одне але дуже важливе, робить

завжди одне і те ж, і … добивається бажаного результату. За притчею лисиця постійно хотіла з’їсти їжака. І як би вона не старалася, не придумувала нові способи та хитрощі, їй ніяк не вдавалося здійснити свій задум — їжак роблячи прості рухи постійно захищався від нападів…

Ідея концепції їжака полягає в тому, що людина не може у всьому бути ідеальною і буде спеціалістом одночасно у всіх сферах. Кожна людина має частину своїх «+» (сильні сторони) та частину своїх «-» (слабкі сторони). Існує теорія, що виправитися не можливо. Якщо працювати над собою і покращувати свої «-», то можна досягнути лише середніх показників. А якщо концентруватися на своїх «+», то можна

розвинутися в десятки разів більше і досягнути максимальної ефективності! В той же час, речі які Ви робите без задоволення, краще делегувати, або знайти тих людей, котрі будуть робити їх із задоволенням.

Є багато історій відомих людей, які в школі та ВУЗах були далеко не найкращими учнями та студентами. Але в житті вони досягли величезних успіхів. Всі ці люди працювали над своїми «+», робили те, в чому могли стати найкращими і вони стали такими. Вони робили те, що приносило їм задоволення, і тому на питання «Коли Ви відпочиваєте?» більшість з них відповідали «А я не втомлююсь» або «Хіба потрібно відпочивати від роботи, яка приносить задоволення?». І такі люди знайшли свою економічну модель та успішно її застосовували.

Вміння і здатність ставити запитання самому собі, розвиває людину. Вона тоді йде по життю з інтересом і з користю для себе. Людина знає, чого вона хоче, і її при цьому досить важко звернути з наміченого шляху.

Отже задавайте, відповіді на які допоможуть Вам знайти свій власний шлях до успіху та покращити Ваше життя. Задавайте собі питання: «Наскільки те, чим я займаюся відповідає моїй концепції їжака?»; «Як можна підвищити оцінку?»; «Що я буду робити?»

Вирішіть для себе:

«Я – САМИЙ ГОЛОВНИЙ МІЙ АКТИВ»

«Розвиваючи свої сильні сторони, я досягну максимуму»

.

Серія “Як знайти сили жити по-новому?”

Частина 1. “Початок змін”

Частина 2. “Живи тут і зараз”

Частина 3. “Життєвий баланс”

Частина 4. “Постановка цілей”

Частина 5. “Планування часу за системою Франкліна”

 

.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

 • Инвестиции в недвижимость

  Інвестиції в нерухомість

  З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

 • 630309e12fb4f8.19773444

  Як придбати військові облігації через програму “Дія”

  16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

  Поделиться в соц. сетях

  Share to Google Buzz
  Share to Google Plus
  Share to LiveJournal
  Share to MyWorld
  Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of