Як знайти сили жити по-новому (частина 5)? Планування часу за системою Франкліна

Anons_Piramida Franklina

Як знайти сили жити по-новому (частина 5)? Планування часу за системою Франкліна

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 9,696 просмотров

Утримаєш в руках сьогоднішній день -

менше будеш залежати від завтрашнього.

В нас усе чуже, лише час є наш...

(Луцій Сенека)

Чи завжди Ви встигаєте все, що запланували? Або ж Вам інколи здається, що часу категорично не вистачає... ? Час йде, витікає, витрачається на дурниці, а важливі справи так і залишаються незробленими? Якщо справа йде саме так, діагноз зрозумілий - Ви неефективно організовуєте свій особистий час.

А хочете дізнатися, як керував своїм часом знаменитий вчений, винахідник, письменник, філософ і політичний діяч Бенджамін Франклін? Так-так, той самий Франклін, який посміхається Вам зі стодоларової купюри. Як же він примудрився поєднувати всі ці заняття? Кажуть, що йому гостро не вистачало часу, і тоді він придумав особливу систему організації особистого часу, яка дозволила йому встигати більше.

Якщо Ви приймете на озброєння цю систему і будете застосовувати її щоденно, Ви зможете не втрачати час даремно, будете встигати більше, зможете структурувати своє життя і досягти, нарешті, тих цілей, про які довго мріяли. І Франклін частіше буде посміхатися Вам зеленою посмішкою J

Сьогодні існує багато різних підходів та методів управління часом. Наприклад, системи хронометражу, в основі яких лежить облік та аналіз вже використаного, відпрацьованого часу, це свого роду щоденник того, що зроблено. А от система Франкліна має протилежний підхід - вона працює з тим, що повинно бути зроблено. Глобальне завдання дробиться на підзадачі, ті - на ще дрібніші підзадачі. Візуально цю систему можна відобразити у вигляді ступінчастої піраміди, а процес її застосування - як процес будівництва цієї піраміди. Давайте розберемося детальніше з системою, яка ще зветься «Піраміда Франкліна»…

1. Спочатку укладається масивна основа піраміди, що служить опорою для всіх інших поверхів. Людина визначає свої життєві цінності (те, чого вона хоче від життя). Для одного це матеріальний достаток і впевненість у завтрашньому дні. Для іншого - благополучна сім'я, любляча дружина і щасливі діти. Для третього - слава і високий соціальний статус. Для четвертого - влада. Для п'ятого - пізнання. Для шостого - служіння в ім'я людства ... Оскільки життєві цінності є фундаментом піраміди, до цього етапу слід віднестися з особливою увагою – допущена помилка тут, може бути причиною розчарування в майбутньому. Тому важливо добре обміркувати список всіх цінностей, а потім необхідно переконатися, що обрані цінності не суперечать одна одній.

2. Другий поверх піраміди опирається на перший - Ви маєте вирішити, чого хочете добитися. Тобто потрібно поставити головну життєву ціль, яка відповідатиме всім життєвим цінностям із складеного на попередньому етапі списку.

3. Наступним кроком є складання генерального плану по досягненню Вашої головної життєвої цілі.

4. Четвертим поверхом піраміди є довгостроковий проміжний план на найближчих 4-5 років. Задайте собі питання: "Що я можу зробити найближчими роками для досягнення цілей, визначених в моєму генеральному плані?" У довгостроковому плані важливо вказати конкретні цілі і конкретні терміни з точністю до декількох місяців, а також вказати, якому пункту генерального плану відповідає досягнення кожної конкретної цілі. Правила постановки цілей читайте тут

5. Наступним кроком є розробка короткострокового плану. Подивіться на свій довгостроковий план, і задайте собі питання: "Що я можу зробити в найближчі тижні або місяці, щоб досягти тієї або цієї цілі?" Кожен пункт довгострокового плану розбивається на конкретніші завдання. Ви маєте скласти план на термін від 2-3 тижнів до 2-3 місяців і, як і на попередньому етапі, вказати конкретні терміни з точністю до декількох днів.

6. Нарешті, шостий поверх піраміди - це план на один день. Зрозуміло, що складається він на основі короткострокового плану - малі завдання вирішуються цілком за один день, більші розбиваються на під задачі. Зазвичай план на один день не просто складається за день до того, а складається із списку різних справ, які були призначені на цей день протягом декількох попередніх тижнів, частенько до нього також вносяться корективи протягом дня. Складаючи план на день, бажано вказати попередній час виконання для кожного завдання.

В рамках одного дня в системі Франкліна використовується наступний прийом планування: всі завдання діляться на три категорії:

— першочергові;

— другорядні;

— малозначимі.

Першочерговими є завдання, що не терплять зволікання, — кров з носа, але вирішити! Другорядними є завдання, які також бажано вирішити щонайшвидше, але не станеться нічого страшного, якщо, в крайньому випадку, вони будуть затримані на день-два. Втім, якщо зволікати з вирішенням таких завдань дуже довго, вони можуть перейти в розряд першочергових. Малозначимими вважаються завдання, які треба коли-небудь вирішити (добре б, звичайно, сьогодні), але терміни не піджимають і, якщо сьогодні немає часу, то можна відкласти їх на завтра, на післязавтра або на початок наступного місяця.

Протягом дня людина повинна виділяти час в порядку пріоритетів — спершу зайнятися першочерговими завданнями, коли вони будуть вирішені — перейти до другорядних, і лише якщо залишиться час, можна зайнятися справами малозначимими.

Кілька рекомендацій по плануванню часу за системою Франкліна:

1. Короткострокові плани варто переглядати і коригувати кожні 1-2 тижні.

2. Довгострокові плани перевіряються і, при необхідності, коригуються не рідше одного разу в 4-6 місяців.

3. Генеральний план переглядається один раз на рік. Тоді ж можна критично подивитися і на глобальну ціль і навіть спробувати переосмислити життєві цінності.

Важливо зрозуміти значимість кожного з етапу планування і застосовувати систему на практиці. Головне призначення цього всього, щоб Ви досягали своїх цілей і наповнили своє життя гармонією та радістю.

Детальніше можна розібратися з кожним етапом окремо – на цю тему є достатньо літератури та Інтернет — джерел.

Запам’ятайте! Якщо Ви не матимете записаного плану на свій час і на своє життя, то Ви будете записані в планах інших людей! Це аксіома, яка доведенню не підлягає. Якщо Ви ще не прописали свої плани та цілі, то найкращий час зробити це прямо зараз. ВІЗЬМІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ ПІД СВІЙ КОНТРОЛЬ!

.

Серія “Як знайти сили жити по-новому?”

Частина 1. “Початок змін”

Частина 2. “Живи тут і зараз”

Частина 3. “Життєвий баланс”

Частина 4. “Постановка цілей”

Частина 6. “Концепція їжака”

 

.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of