Як знайти сили жити по-новому (частина 2)? Живи тут і зараз

Anons_Gde tu seychas

Як знайти сили жити по-новому (частина 2)? Живи тут і зараз

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 5,612 просмотров

Коли Ви просто тут, просто зараз, часу немає. Ви дихаєте, Ви живете, Ви відчуваєте, Ви відкриті для всього, що відбувається навколо.

Сьогодні — ось все, що є; зараз — єдиний час, в якому Ви є, єдиний час, в якому Ви коли-небудь будете. Якщо Ви хочете жити, значить — зараз або ніколи.

(Ошо. «Тут і зараз»)

Багато людей говорять: от куплю квартиру – тоді заживу; куплю новий автомобіль – тоді все буде добре; стану начальником / директором – от тоді й здійсняться всі мрії… Багато хто живе майбутнім, живе своїми мріями і забуває про сьогодення… Інші — подумки в минулому, з приємними думками про минулі досягнення і перемоги; про те, як добре жилося J; про юність і молодість. Хтось згадує про невдачі і розглядає різні можливі варіанти: а як би добре було, щоб я тоді…

Самі по собі мрії не шкідливі, вони можуть бути приємні і корисні, вони, врешті-решт, можуть цілком втілитися в сьогодення потім. Те ж саме можна сказати про спогади — найкращі, приємні та радісні з них, заряджають, лікують і допомагають жити. Треба цим користуватися. Треба ... Погано тільки, коли вони починають переважати, і коли їх стає надмірно багато. Як і все надмірне — це вже зло, яке може нашкодити. Занадто багато роздумів здатні виснажити сили людини, яких потім може не вистачити на реальні дії. Тому важливо не вдаватися до надмірної замріяності і порожнім фантазіям.

Чому важливо жити даним моментом — жити тут і зараз? Люди з часом вчаться розуміти і по-справжньому бачити, набираються життєвої мудрості. Варто слухати мудрих людей і намагатися зрозуміти почуте, застосовуючи його до самого себе. Це дуже хороша практика. Це збагачує наш життєвий досвід. Ось і цю ідею — жити тут і зараз — можна спробувати зрозуміти і прийняти.

Здавалося б все просто. Жити треба сьогоденням. Чому? Та тому що минулого немає — це лише вантаж пасивних емоційних переживань і знання у вигляді досвіду помилок і перемог. Найчастіше цей вантаж майже не використовується в поточному житті, в даному моменті… Саме моменті, миті… Майбутнє ще більш примарне, ніж минуле. Майбутнього начебто й нема. Ми можемо думати про майбутнє, планувати і прогнозувати, але цілком собі усвідомлюємо, що його немає — воно в мріях. Так, завтра однозначно настане. Але коли воно настане, воно знову ж таки стане миттю… Коли Ви це прочитали, це вже в минулому… Тут все чітко: «є тільки мить між минулим і майбутнім ...». Це легко. Живи тут і зараз!

Але головна проблема полягає в тому, що ми просто про це не пам'ятаємо, не пам'ятаємо кожну мить, у всіх життєвих ситуаціях. Ми здатні випускати це з уваги, забувати на час. Ось тоді ми і втрачаємо себе.

У сучасному світі нам все менше доводиться робити щось, навіть просто ходити пішки. Коли ми їдемо громадським

транспортом, хтось читає книгу, хтось слухає музику, а дуже часто ми нічого не робимо. Ми надані самі собі, своїм мріям і думкам. А думки і мрії дуже захоплюючі. І непомітно для себе ми занурюємося в світи минулого — згадуємо про цікаві події минулих днів або майбутнього — розвиваємо гіпотетичну ситуацію ... Тут вже хто на що більше здатний. Нам не цікаво просто їхати — якісно і зі змістом. Ми вже давно робимо це на автоматі. І тут ми самі себе виводимо з цього моменту — з життя. Можна сказати, що ми перестаємо в той момент робити істотний, вирішальний вплив на реальний навколишній світ, перестаємо бути присутнім в ньому, відлітаємо жити в світи неіснуючі, паралельні, примарні. При цьому ми абсолютно точно витрачаємо відпущений нам час і енергію в тих, чужих, світах. Чужих, тому що ми дуже мало можемо там. Але ми дуже багато можемо тут, де по своїй волі не присутні.

Проблема сучасної людини полягає в тому, що занадто багато стало таких ситуацій, коли вона починає діяти автоматично. З кожним днем в нашому житті виникає все більше й більше повторюваних дій. Дорога на роботу, з роботи, сама робота, вечір після роботи ... Навіть, вихідні дні часто схожі один на другий.

В таких випадках і стає важливим зусиллям волі повертати себе в життя, в реальний круговорот життя. Потрібно пам'ятати про те, що жити

важливо саме в цей момент і ні в який інший. Важливо бути собою тут і зараз. Потрібно допомагати собі не відволікатися надмірно на мрії про майбутнє і не жалкувати про минуле. Не варто жити радістю минулих перемог, як і не варто марити про можливі перемоги у майбутньому.

Добре жити! Добре жити своїм життям! Добре жити тут і зараз, перемагати зараз й жити самим процесом!

.

Серія “Як знайти сили жити по-новому?”

Частина 1. “Початок змін”

Частина 3. “Життєвий баланс”

Частина 4. “Постановка цілей”

Частина 5. “Планування часу за системою Франкліна”

Частина 6. “Концепція їжака”

 

.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of