Рекордний 2020 рік для ринку IPO. Чи продовжиться зростання в 2021-му?

1

Рекордний 2020 рік для ринку IPO. Чи продовжиться зростання в 2021-му?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 708 просмотров

У 2020-му році світ став свідком найвищої активності по залученню капіталу IPO за десятиліття: $331 мільярд був притягнутий через 1591 лістинг, що на 42% більше в порівнянні з 2019-м роком. Настільки стрімке зростання акцій первинного ринку в першу чергу пов'язание з неухильним збільшенням кількості мегаугод (на суму понад $1 мільярд) протягом останніх 5-ти років, що здійснюються компаніями материкового Китаю та США. Напруженість між КНР та Сполученими Штатами, COVID-19 та американські вибори-2020 також істотно вплинули на активність й призвели до ряду серйозних змін на ключових фондових біржах, які сприяли зростаючому зрушенню в балансі між транскордонним та внутрішнім лістингом.

Рекордний 2020 рік для ринку IPO

Глобальна картина

Після глобального уповільнення темпів зростання через пандемію COVID-19 в 3-му кварталі обсяг лістингів IPO збільшився більш ніж удвічі в порівнянні з другим кварталом 2020-го року. І багато в чому це пов'язано з різким збільшенням внутрішніх угод в США та Китаї. Так, в 2020-му році в США внутрішні лістинги залучили на 118% ($127 млрд.), а на материковому Китаї на 77% ($64 млрд.) більше капіталу, ніж в 2019-му році. У той час як внутрішня діяльність становила значну частину загальної активності, транскордонні операції також збільшилися як за обсягом, так і за вартістю, і залучили $80 млрд. з 231-ної операції.

Тенденції, за якими варто стежити в 2021 році

Тенденції, за якими варто стежити в 2021 році

На думку фахівця в області корпоративного права та цінних паперів Стівена Каннера, найсильніша тенденція – це поширення SPAC (Special purpose acquisition company), спонсорованих авторитетними керуючими активами, сімейними офісами або відомими гравцями галузі. «Я очікую побачити значну кількість транзакцій de-SPAC в 2021-му році, оскільки операційні компанії будуть прагнути отримати доступ до публічних ринків капіталу саме таким чином», – говорить аналітик.

Хоча SPAC історично викликали скептицизм як з боку ринку, так і з боку інвесторів, поліпшені нормативні вимоги та ряд недавніх успішних придбань гарантували, що активна діяльність SPAC в доступному для огляду майбутньому збережеться. По мірі того, як вакцина проти COVID-19 стає широкодоступною, а економіка стабілізується, ми бачимо, що підприємства перебудовують свою фінансову звітність відповідно до економічного середовища відновлення. Ми можемо очікувати збільшення капіталу для підприємств, які почнуть розширюватися та інвестувати в свої зростання та розвиток, що призведе до хвилевого ефекту економічної активності.

Ще одна тенденція 2021-го року буде полягати в зростанні значимості ESG-факторів (environmental social governance – відповідального інвестування) при розкритті інформації та фінансових механізмів. Незалежно від того, де ви знаходитесь або в якій галузі працюєте, ESG стали однією з найгарячіших тем, для рад директорів, клієнтів та співробітників підприємств. На відміну від попередніх років, думка про відповідальне інвестування (екологія, соціальний розвиток, корпоративне управління) кардинально змінилася та на сьогоднішній день є передумовою успіху в бізнесі. Нещодавнє оголошення NASDAQ про те, що в радах директорів компаній, що котируються, повинна бути принаймні одна жінка та один директор, є показником зростаючого значення ESG та небезпек, з якими стикаються організації, якщо вони не звертають на це уваги.

«Ми живемо в епоху капіталізму зацікавлених сторін, і для компаній справжні зміни відбудуться тоді, коли голос цих сторін буде розглядатися як нормальна частина процесу прийняття рішень на раді директорів. Максимізація довгострокової вартості (а не просто короткострокове отримання прибутку) є актуальною валютою. В даний час широко визнано, що немає внутрішніх суперечностей між створенням вартості й служінням інтересам співробітників, постачальників, клієнтів, кредиторів, спільнот та навколишнього середовища. Чітка корпоративна мета й належне управління зацікавленими сторонами, які лежать в основі ефективних стратегій ESG, – ось те, чого повинні дотримуватися ради директорів». (Беатріс Араужо, член Платформи Всесвітнього економічного форуму по формуванню майбутнього інвестування).

Перспективи галузі

Перспективи галузі

У порівнянні з 2019-м в 2020-му році акції по IPO зросли в середньому на 37%, зібравши $108 млрд. За обсягом залученого капіталу фінансові компанії очолюють як внутрішні, так і міжнародні IPO. У ці дані включені SPAC, що є однією з ключових причин домінування сектора.

Регіональна перспектива

 

У зв'язку із зростанням активності в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні 2020-му році технологічні компанії залучили $55 млрд., це на 13% більше в порівнянні з 2019 роком.

У промисловому секторі відзначено найбільше зростання в плані залучення капіталу, який збільшився більш ніж на 120% й залучив $24 млрд. В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні також спостерігався великий стрибок активності: обсяг збільшився на 36%, що призвело до залучення $16,6 млрд. Багато компаній побачили сприятливу ринкову кон'юнктуру й зміцнили свої баланси в світлі труднощів, пов'язаних з COVID-19.

У 2020-му році медичні компанії залучили $33 млрд., а в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні обсяг IPO в сфері охорони здоров'я збільшився на 33% в порівнянні з 2019-м роком.

США та Китай домінували в списку провідних бірж, при цьому NYSE посіла перше місце за вартістю в $79 млрд., за ними йдуть NASDAQ, Гонконгські біржі (HKEx і HK GEM), Шанхайська фондова біржа та Шеньчженська фондова біржа.

Регіональна перспектива

Північна Америка

У 2020-му році найбільша кількість американських компаній за останні 20 років здобули публічність, переважна більшість з яких стали лістингами на внутрішньому ринку. Це перший випадок в історії, коли підприємства в США залучили понад $100 млрд. через IPO.

Оскільки компанії зіткнулися з економічною невизначеністю та проблемами оцінки через пандемію COVID-19, активність IPO в першій половині 2020-го року була невисокою. Однак протягом третього кварталу спостерігався значний сплеск активності IPO, що відображає відставання фірм, готових до розміщення акцій, значну ліквідність та підтримку з боку Федеральної резервної системи. Північна Америка в цілому залучила $154 млрд. в 2020-му році, що на 118% більше у порівнянні з 2019-м роком.

Внутрішнє інвестування склало $130 млрд. капіталу, і це на 118% більше, ніж в 2019-му. Транскордонна діяльність в Північній Америці зросла за обсягом на 28% та залучила $25 млрд. – 120% -е збільшення в порівнянні з 2019-м роком. Канада також домоглася значних успіхів – 71 пропозиція на загальну суму майже $3 млрд.

Зазираючи в 2021-й рік, можна очікувати серйозних змін у сфері регулювання в зв'язку з новою адміністрацією США. Рух Закону про холдингову звітність іноземних компаній через Сенат та Палату представників призвело до того, що ряд юрисдикцій, зокрема Гонконг та Лондон, планують внести зміни в нормативні акти на фондових біржах з метою залучити китайські лістинги з Нью-Йорку, а це може призвести до зниження потоку угод в майбутньому. Однак нещодавнє схвалення SEC пропозиції NYSE дозволити залучення капіталу для прямого лістингу може значно змінити майбутнє IPO, якщо воно буде схвалене.

Азіатсько-Тихоокеанський регіон

«Не дивлячись на загальний спад активності через COVID-19 на основних ринках Азіатсько-Тихоокеанського регіону очікується їх відновлення, як ми бачили з третього кварталу 2020-го року. Зараз, коли спостерігається активне зростання попиту на цінні папери первинного ринку, багато емітентів відкладають лістинги внаслідок значної волатильності ринку. Компанії зосереджуються на залученні додаткових приватних інвестицій для зміцнення балансів та фінансового становища, щоб витримати пандемічний шторм». (Айві Вонг, Азіатсько-Тихоокеанський голова по ринках капіталу).

Що стосується нормативно-правової бази, то одна зі змін, внесених в американське законодавство про підзвітність холдингових іноземних компаній, зареєстрованих в США, ймовірно, вплине на лістинг китайських компаній в 2021-му році та в наступний період. З набранням чинності нового закону очікується, що існуючі китайські фірми, які котируються в США, а також компанії, що готуються до публічного розміщення, будуть проявляти більший інтерес до альтернативних міжнародних майданчиків та подвійного лістингу.

В цілому, згідно зі звітом, Азіатсько-Тихоокеанський регіон залучив $139 млрд., збільшення капіталу склало 39% в порівнянні з 2019-м роком. Основна частина цієї діяльності ($91 млрд.) була залучена на внутрішньому ринку, що представляє собою 33%-е збільшення капіталу, залученого за рахунок внутрішньої діяльності.

Європа, Близький Схід і Африка

Активність IPO в регіоні EMEA (Europe, the Middle East and Africa) знизилася в усіх напрямках. В той час як на інших ринках у другій половині 2020-го року (за деякими винятками) спостерігалися рекордні показники відновлення, темпи розміщення первинних акцій в регіоні EMEA залишаються низькими через зменшення активності на внутрішньому ринку. Загальний обсяг IPO для Європи, Близького Сходу та Африки склав всього $29 млрд. Скорочення залученого капіталу становить 51%, а зниження обсягу – 2% в порівнянні з 2019-м роком.

Однак невисокий рівень активності не поширюється на більш широкі фондові ринки, де в Європі і, зокрема, в Лондоні відбувся «вибух» повторних розміщень. Тільки вторинні облігації на Лондонській фондовій біржі з початку року залучили $44 млрд., що на 60% більше, ніж в минулому році, і майже половина з них була розміщена у другому кварталі – в основному британськими емітентами. Інші активні ринки включали Варшаву, де проводилося найбільше в історії IPO з IPO-платформи Allegro (залучено $2 млрд.), яка швидко стає альтернативною біржею в Європі. Італійські, німецькі та іспанські фондові біржі пережили відносно помірний рік зі зниженням активності IPO.

«Цікавою тенденцією на вторинному, так й в цілому на світовому ринку акцій, є зростання участі фінансових спонсорів. Ми бачимо, що фінансові спонсори стають все більш активними в угодах на відкритому ринку. Вони готові інвестувати в лістингові компанії й при розгляді питання про те, як використовувати капітал, дивляться на інші структури, такі як SPAC. Ми очікуємо, що в 2021-му році ця тенденція збережеться». (Хелен Бредлі, Глобальний голова по ринках капіталу).

Ми прогнозуємо зростання числа IPO, особливо в Лондоні та країнах Північної Європи, де вже спостерігався стійкий потік пропозицій. Так, в 2020-му році на сайті Shanghai-London Stock Connect було проведено три найбільших лістинги в регіоні EMEA. Ймовірно, це викличе додатковий інтерес у китайських емітентів, що розглядають альтернативні можливості інвестування на міжнародному ринку в Нью-Йорку (з урахуванням нещодавнього прийняття Закону про холдингову звітність іноземних компаній в США). Значні обсяги інвестицій, особливо в сфері технологій та біофармацевтики, повинні привести до зростання IPO в 2021-му році та в наступний період. Незавершені зміни правил лістингу в Великобританії можуть ще більше залучити ці, як правило, більш технологічні та біофармацевтичні пропозиції з Нью-Йорку й навіть Гонконгу. Однак Brexit залишається невизначеним чинником для привабливості Лондона в якості місця проведення операцій на первинному ринку в 2021-му році.

Латинська Америка

У 2020-му році Латинська Америка залучила $9 млрд., що на 159% більше в порівнянні з 2019-м. Зростання обсягу діяльності компаній склав 314%. Підвищення активності IPO в Бразилії був найсильнішим в регіоні з 2007-го року. Така тенденція була викликана відновленням цін на активи та зростанням числа інвесторів, зацікавлених у купівлі акцій. Так, бразильський ритейлер великих коробок Grupo Mateus залучив $824 млн., стартувавши на B3 тільки в жовтні 2020-го року.

«У багатьох країнах Латинської Америки за останнє десятиліття відбулися масштабні політичні зміни та заворушення. Однак, незважаючи на нестабільність, більшість латиноамериканських урядів завбачливо відстояли свої економічні погляди та цілі. Політична колотнеча в регіоні також вплинула на фондові ринки, зробивши їх досить опортуністичними. В результаті ряд компаній позиціонує себе на національному, регіональному або глобальному рівні, щоб скористатися ринковими можливостями незалежно від політичного та економічного клімату в своїх країнах». (Пабло Беркгольц, голова правління ринків капіталу Латинської Америки).

За матеріалами: https://www.bakermckenzie.com/en/newsroom/2020/12/ipo-report-2020 та https://bakermckenzie.turtl.co/story/ipo-report-2020

Як інвестувати в IPO в 2021-му році в Україні, а також про інші моменти фінансової незалежності ми розповідаємо на безкоштовній консультації. Будемо раді співпраці!

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of