Що потрібно знати інвестору-початківцю

Что нужно знать начинающему инвестору

Що потрібно знати інвестору-початківцю

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Комментариев нет 1,638 просмотров

З кожним роком формат довгострокових бізнес-інвестицій стає дедалі популярним. Однак, у інвесторів-початківців, які з ним зіткнулись, виникає безліч питань, що породжують сумніви і побоювання, котрі пристрасно підігрівають ті, хто зазнав невдачі.

Не будемо лукавити – жодна угода з інвестуванням власних коштів не дає стовідсоткової гарантії в тому, що вона буде успішною. І це факт, який слід прийняти, але для того, щоб від нього відштовхуватися, а не щоб махнути рукою і навіть не спробувати. Слід розуміти, що успішність інвестування залежить від грамотно розробленої стратегії, інакше ймовірність невдачі досить велика. Отже, що повинен знати новачок, щоб стати успішним інвестором?

Способи інвестування

Велика помилка – вважати, що вкладення грошей з метою отримання прибутку є лотереєю. Ризики існують завжди, але їх можна мінімізувати, а для цього необхідно вибирати перспективні варіанти інвестування. Заглиблюватися в кожен з них ми не будемо – вам, як інвесторові, що тільки починає, зараз потрібно побачити загальну картину.

Способы инвестирования

Банківські депозити

Депозит – найпростіший і безпечний метод інвестування, але не кращий в плані отримання високих доходів. Пов'язано це з нестабільністю курсу гривні, а тому цей спосіб вкладення капіталу доречно розглядати як захист накопичених коштів від інфляції. Що стосується процентних ставок на вклади в іноземній валюті, то вони занадто малі, щоб принести відчутний дохід, а для великих сум існують більш перспективні варіанти.

ПІФи

Пайові інвестиційні фонди – це компанії, які займаються купівлею/продажем активів фондового ринку, розподіляючи кошти вкладників по різних цінних паперах. Інвестуючи в ПІФи, ви стаєте співвласником фонду і делегуєте управління вашими коштами професіоналам. Пайовий інвестиційний фонд – це не банк, так що відсотків не чекайте. Заробити можна на продажі свого паю керуючій компанії, яка за законом зобов'язана його викупити. Однак різниця між купівлею і продажем може бути як позитивної, так і негативної, тобто ПІФи не гарантують отримання доходу.

Акції

Акції можуть бути відмінним джерелом пасивного доходу, причому досить солідного, як, наприклад, IPO. Але проблема в тому, що інвесторові дуже складно розібратися, які цінні папери вибрати з величезної кількості варіантів, особливо, коли кожен з них так і кричить: «вибери мене!» У зв'язку з цим існує ризик втрати частини коштів, та й вартість акцій багатьох компаній досить висока, тож на старті рекомендуємо використовувати довірче управління через професіоналів.

Золото

Інвестування в дорогоцінні метали завжди асоціюється зі стабільністю. Золото можна купити у вигляді злитків або монет, однак найбільш сучасні способи – це відкриття знеособленого рахунку в банку або інвестування в акції золотодобувних компаній. Однак слід враховувати, що дорогоцінні метали мають низьку прибутковість, а «металеві» банківські рахунки не страхуються державою.

НПФ

Недержавні пенсійні фонди працюють за принципом багаторівневого адміністрування і за законом не можуть збанкрутувати. НПФ припускають довгострокове (на термін не менше 10 років) інвестування і є хорошим варіантом накопичення грошей на старість.

Нерухомість

Особливість цього виду інвестицій – високий стартовий поріг внесків. Але незалежно від того, яким буде метод отримання доходу, вкладені кошти гарантовано окупляться – найчастіше в довгостроковій перспективі.

Існують безліч інших варіантів інвестування, кожен з яких має як плюси, так і мінуси. Наприклад, при вкладенні грошей в стартап можна отримати 1000% відсотків прибутку, але набагато більше шансів залишитися ні з чим. Криптовалюта має нестабільний курс і залежна від технологій, які час від часу змінюються. Облігації внутрішньої позики (ОБВГЗ) вимагають великих вкладень, а предмети мистецтва – глибокого розуміння ринку.

Тепер, коли ви маєте уяву про те, куди можна вкласти накопичені кошти, можемо перейти до головного питання – що повинен знати інвестор-початківець.

3

Вибір перспективних напрямків

Після поверхневого ознайомлення зі способами інвестування слід перейти до детального вивчення кожного. Заглиблюючись в ту чи іншу тему, необхідно прислухатися до думки фахівців, які можна знайти на профільних сайтах і спеціалізованих форумах. Але не довіряйте їм цілковито, оскільки, радячи той чи інший інвестиційний інструмент, люди можуть переслідувати корисні цілі. Кожен напрямок слід розглядати з усіх боків (переваги, недоліки, статистика, відгуки тих, хто вже цим займався) й доти, доки ви не сформуєте власну думку. Але навіть у разі позитивного результату поспішати не варто. Переходьте до наступного інструменту – раптом він здасться вам більш перспективним. І ні в якому разі не інвестуйте в проекти, в яких ви зовсім не розбираєтесь!

Що таке інвестиційний портфель?

Основне правило успішних інвесторів – диверсифікація вкладів, а значить й пов'язаних з ними ризиків. Це означає, що інвестувати потрібно в кілька проектів, щоб в разі провалу одного з них, ви не залишилися ні з чим. Крім того, частину фінансів необхідно залишати на проживання і всілякі непередбачені ситуації, які в нашому житті трапляються досить часто. Розподіл вкладів називається інвестиційним портфелем, і, якщо в ньому немає домінуючих активів, він визначається як диверсифікаційний.

Це головний інструмент будь-якого інвестора, тому слід детально вивчити всі пов'язані з ним питання. Необхідно чітко розуміти, що таке агресивний, консервативний і помірний інвестиційний портфель, в яких випадках застосовувати активне, а в яких пасивне управління інвестиціями, як визначити прибутковість і ліквідність цінних паперів при розробці стратегії управління та формуванні інструменту.

Про позики та сторонній вплив

Якщо ви тільки починаєте працювати на інвестиційній ниві, не користуйтеся чужими грошима, особливо, якщо розглядаєте ризикову справу. Безумовно, велика спокуса взяти кредит і купити акції успішної компанії, дочекатися їх підвищення, а потім вигідно продати. Але це тільки на перший погляд все просто, на ділі, щоб проводити подібні операції, потрібно бути досвідченим професіоналом. В іншому випадку є великий ризик втратити гроші, які потрібно буде віддавати. А організовувати інвестиційне підприємство під заставу єдиної житлової площі – зовсім неприпустимо.

Будьте розсудливі, прагматичні і остерігайтеся чужого впливу – пропозиції вигідних вкладень з високою прибутковістю слід розглядати «під мікроскопом». Перш ніж дати згоду на подібну угоду необхідно дізнатися всі нюанси, адже навіть професіонали з багаторічним досвідом припускаються фатальних помилок, а про інвесторів-початківців годі й говорити. Єдине, що в даному випадку може бути винятком – рекомендації перевіреного брокера.

Створення власної стратегії

Після поглибленого вивчення способів інвестування і досвіду ведення підприємств успішними інвесторами, слід приступити до розробки власної стратегії. Перш ніж робити конкретні кроки в цьому напрямку, необхідно чітко уявляти, що ви хочете зробити зі своїм капіталом. Чи готові піти на ризикований крок, а може віддаєте перевагу помірному ризику, або просто хочете врятувати вклади від інфляції, отримуючи невеликий, але стабільний прибуток.

Визначте свій інвестиційний психотип. Існують обережні, методичні та спонтанні інвестори. Обережні занадто чутливі до коливань вартості інвестиційного портфеля і часто не можуть самостійно розробити стратегію. Методичні завжди спираються на факти і не дають волю емоціям при стратегічному плануванні. Спонтанні більшість угод здійснюють на основі інтуїції й готові йти на ризик (часто невиправданий). Стратегії також бувають декількох видів, і дуже важливо знайти свою.

Що таке інвестиційний портфель

Не розраховуйте стати багатим за одну ніч – такі випадки бувають дуже рідко і нічого спільного зі стратегією не мають. Проте планування інвестиційного портфеля з урахуванням задач, що можна виконати, приведе вас до реальних доходів, які з часом будуть зростати. Щоб мінімізувати ризики не зайвою буде допомога фахівця, який задасть правильний напрямок для майбутніх вкладень і порадить актуальні варіанти для перших інвестицій. І ми – консультанти порталу «Все Pro Гроші» готові вам таку допомогу надати. Для запису на безкоштовну консультацію пройдіть по цьому посиланню, а, якщо виникли питання, зв'яжіться з нами зручним для вас способом.

P.S. Якщо ваша мета – стати успішним інвестором, слід постійно навчатися, кожного дня пізнавати щось нове. У зв'язку з цим рекомендуємо вам прочитати статтю про облігації, яка скоро з'явиться на нашому сайті. Не пропустіть!

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Получите доступ Бесплатно к видео курсу сейчас и узнайте:

-Тайные законы денег, которыми пользуются миллионеры;
-Как получать 30-40% годовых с гарантиями как у банка;
-Как сохранить и приумножить деньги в условиях кризиса.

Есть что сказать? Не держите в себе: прокомментируйте:

Комментарии Facebook

Читайте также

  • Инвестиции в недвижимость

    Інвестиції в нерухомість

    З жовтня набув чинності закон, який кардинально змінює правила ринку нерухомості. Закон захищає права на об'єкти майбутнього нерухомого майна. Історій, що будівництво розпочато та не закінчено чи будівництво закінчено, але право власності оформити нерухомість не...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

  • 630309e12fb4f8.19773444

    Як придбати військові облігації через програму “Дія”

    16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо продажу військових облігацій. Тепер усі громадяни України віком від 18 років можуть самостійно заповнювати заявку на придбання облігацій за допомогою «Дія», тим самим підтримувати українську...

    Поделиться в соц. сетях

    Share to Google Buzz
    Share to Google Plus
    Share to LiveJournal
    Share to MyWorld
    Share to Odnoklassniki

Отправить ответ

  Subscribe  
Notify of